fbpx
+38 097 340 58 98

Якщо ви вже не раз починали накопичувати гроші і весь час витрачали свої запаси так і не назбиравши потрібної суми, цілком можливо, що ви це робили не правильно. Накопичення грошей процес захоплюючий, але складний. Давайте розберемо, як правильно відкладати гроші, для досягнення поставленої цілі.

Бачу ціль – іду до неї.

Саме у постановці цілі і полягає перше правило накопичення грошей. Гроші не відкладаються заради накопичення, а на конкретну ціль. Тому поставте її собі. Обов`язково запишіть свою ціль на папері. Це може бути що завгодно, інвестування, ремонт квартири, будівництво будинку, покупка автомобіля, чи поїздка в Туреччину найголовніше поставити ціль, зафіксувати її і прямувати до неї.

Спочатку поставте перед собою цілі досяжні у короткостроковій перспективі – повірте, коли ви назбираєте собі на довгоочікувану подорож і зможете собі її дозволити – це буде для вас найкращою нагородою і найціннішим уроком. Ви повірите у свої сили.

Час і гроші

Один із головних факторів правильного накопичення – встановлення адекватних часових рамок. Термін не повинен бути надто малим, щоб був час відкласти потрібну суму. І не повинен бути дуже розтягнутим – занадто довге відкладання, може призвести до розчарування. Ви вже переросли своє бажання, змінились потреби чи мода тощо. Ставте такі часові рамки, щоб ви змогли накопичити потрібну суму до визначеного часу, і щоб це, що ви за неї купити було ще для вас актуальним.

Хочу все відразу!

Якщо вам важко визначитися, що ви хочете в першу чергу – правильно розставте пріоритети. Що для вас найважливіше? Новий телевізор чи курси англійської? Ремонт в домі чи туристична поїздка? Визначивши для себе першочергову ціль і досягнувши її, з іншими пунктами списку ви справитесь швидше і легше. Ви вже навчились відкладати і отримали перші результати. А це цінний урок.

Грамотно розставлені пріоритети навчать вас робити правильний вибір і відокремлювати дійсно важливі цілі від нав’язливих ззовні. Таким чином, почавши накопичувати гроші, ви привчаєтесь до самодисципліни, а це важлива якість сильної і успішної особистості.

Домашня бухгалтерія.

Правильне накопичення грошей неможливе без ведення домашньої бухгалтерії. Записуючи свої доходи і витрати, ви наочно побачите куди ідуть ваші фінанси, і зможете зменшити свої затрати. Багато витрачаєте на пиво чи сигарети? Можете обійтись без дорогого планшета чи автомобіля? Сміливо змінюйте свої привички!

При цьому, як кажуть –без фанатизму. Не потрібно заходити надто далеко і відмовляти собі у всьому задоволенні. Жити без радості, складаючи кожну копійку – не являється принципом правильного накопичення. Жити потрібну тут і зараз, цінуючи кожну хвилину. Відкладання грошей не повинно бути самоціллю.

Славнозвісні «десять відсотків»

Чому славнозвісні? Тому що більшість статей книг та рекомендацій на тему особистих фінансів обов`язково розповідають про 10% від доходу, які потрібно відкладати на запас. Насправді, цей спосіб один із самих дієвих, тому він такий попклярний. Отримали зарплату? Відклали 10% в банк. Залишену суму використовуйте на свій розсуд.

Таким чином ви непомітно отримуєте непогпне накопичення. Нехай у вас завжди залишається невеликий резервний вонд, який завжди можна використати у випадку якогось форс-мажора. І дозволить уберегтись від боргів.

Пожирателі грошей

Вам потрібно навчитись виділяти із оточуючих вас комерційних пропозицій, знижок і акцій таких «пожирателів». Одними із найбільш яскравих представників таких монстрів є кредитні картки. Гроші на них витрачаються зовсім непомітно, а обслуговування тих карток і відсотки які набігають просто грабують. Бутьте з ними обережні, а краще взагалі не користуйтесь ними.

Також бутьте обережні при покупці «акційних товарів». Чи насправді буде вигідною придбана по знижці покупка? Кетчуп з вилкою в подарунок тільки трошки дорожчий за звичайний, зато він з вилкою! У вас дома нема вилок? Є? Тоді для чого вам такий дорогий кетчуп? Якщо ви бачите потрібний вам товар із знжкою не поспішайте його купляти. Дуже навіть можливо, що виз найдете дешевше без «знижки».

Накопичувати гроші і досягати поставлених цілей, як уже зазначалось вище захоплюючий процес. Почавши і досягнувши однієї цілі ви уже не зможете зупинитись. Тому починайте підкорювати нові вершини. Реалізовуйте свої бажання!

Facebook Comments

Hits: 6

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям