fbpx
+38 097 340 58 98

Чому важливо навчитись заробляти віддалено

Епідемія коронавірусу змінила світ. Що нас очікує після нього можна лише здогадуватись. Але очевидним залишається факт, що той хто не зможе адаптуватись до новий умов, залишиться ні з чим. І це стосується як бізнесу так і найманих працівників.

Про які нові умови йдеться? Насамперед це організація віддаленої роботи. В найбільшому виграші будуть ті, хто зможе ефективно вирішувати проблеми і потреби людей та бізнесів у віддалений спосіб через інтернет. Тому ключовими навиками будуть уміння працювати з різними онлайн сервісами, проводити онлайн консультації, вебінари, презентації. Потрібно освоювати нові програми та вчитись працювати з різними інтернет ресурсами.

Звісно того всього можна і не робити, якщо є можливість найняти людей, які це зроблять замість вас.

Тому для найманих працівників є два способи адаптуватись до нових реалій.

 1. Використовуючи свою компетентність та досвід у своїй галузі, переорієнтуватись на роботу через інтернет.
 2. Освоювати нові спеціальності, і допомагати організовувати діяльність через інтернет іншим людям.

Інтернет сьогодні вже не є просто розвагою чи способом задовільнити цікавість, а став необхідністю для виконання роботи чи ведення бізнесу. А ще це непоганий інструмент отримати додаткове джерело доходу, чи знайти постійну роботу.

В тій статті розглянемо основні способи віддаленого заробітку, звертаючи увагу як на прості і доступні кожному, так і на ті способи, які потребують певного навчання та досвіду.

А також зупинимось на різного роду розводах, інтернет шахрайстві та сумнівних схемах, які покликані експлуатувати ваш час і виманити гроші.

Поїхали!

Яку роботу можна виконувати віддалено?

Є дуже багато можливостей працювати у віддалений спосіб. По суті вся робота пов’язана з інформацією, та продажами може виконуватись з дому. Однак для віддаленої роботи потрібна хороша самодисципліна і створенні відповідні умови, як мінімум хороший інтернет. Як правило, для тих хто звик працювати в офісі і ходити на роботу в інші місця, робота в дома може виявитись малоефективною. Але це вже інша тема…..

Отже переходимо до суті – види роботи, які можна виконувати віддалено:

Робота з текстом

Копірайтинг – написання статтей для сайтів, інтернет видань, продаючих сторінок та лендінгів. Окремо тут можна виділити SEO копірайт – статті, що відповідають певним запитам у пошукових системах і спрямовані на підвищення відвідуваності сайту, та на продаж товару чи послуги.

Якщо хтось любить писати і досліджувати якісь теми і вас це не погано виходить, або якщо ви є експертом у якісь галузі і вмієте про це гарно розповідати то ви цілком можете це робити на замовлення на біржах фрілансу чи пробиватись на постійну роботу до конкретного інтернет видання. Оплата тут може бути різна, залежить від складності та вимог до текстів.

Редагування та верстка текстів. Мова йде про вичитування текстів виправлення помилок, гарне оформлення тексту для друкованих чи інтернет видань, а також сайтах.

Транскрибація – набирання тексту з аудіо. Часто цей метод використовують для написання електронних книг. Для економії часу вміст книги записують на аудіо, а потім делегують написання тексту комусь іншому. Часто на біржах фрілансу, можна побачити запити для виконання саме такого завдання. Робота доволі проста, тому низько оплачувана (приблизно до 10 грн за сторінку)

Контент-менеджер – робота полягає у наповненні сайту різним контентом (текст, зображення, відео). Іншими словами різною корисною, цікавою та актуальною інформацією, для зацікавлення відвідувачів сайту. Робота не є складною, важливо розбиратися у тематиці сайту і вміти розмістити на ньому інформацію. Однак і великих грошей тут не заробиш (від 2500 грн/міс).

Електронні книги – написати книгу у pdf, чи іншому електронному форматі. Це може бути практичний порадник, накшталт цієї статті, але в значно розширеній формі, з прикладами, посиланнями на ресурси тощо. Збірник якоїсь цінної та корисної інформації (унікальні рецепти, комплекси фізичних вправ з ілюстраціями), розроблені тревел маршрути по різних країнах чи регіонах і т.д. Навчальні посібники-інструкції . Художні книги (з казками, цікавмими історіями тощо). Як правило це невеликі книги за невеликі гроші. В більшості покликані підвищити до довіру та показати експертність у своїй тематиці чи отримати підписників для подальшої пропозиції і продажі своїх послуг чи товарів.

Тут потрібен досвід і глибоке розуміння тематики. Інформація повинна бути дійсно цінною і вирішувати певні проблеми людей.

Реклама та просування в інтернеті

Соцмережі. Напевно вже не залишилось людей серед молодшого покоління, які б не користувались хоча б однією соціальною мережею. Така популярність соціальних мереж, відкриває можливості для використання їх для заробітку та ведення бізнесу. В основному їх використовують для реклами своїх послуг чи товарів. Адже відомо, що реклама популярна там де її може побачити велика кількість людей.

Заробляти дистанційно на соціальних мережах можна двома способами.

 1. Самому просувати та продавати свої послуги чи товари. Активно вести свій профіль чи бізнес сторінку. Тут все зрозуміло, бо в тій чи іншій мірі це робить майже кожен. Але професійно і цілеспрямовано це роблять не так уже й багато людей. Як не крути це треба вміти робити. І виходів є два, або витратити час і навчитись самому, або знайти того хто вам у цьому допоможе. Саме тому є другий спосіб заробляти на соцмережах.
 2. Налаштування та ведення рекламних компаній та бізнес сторінок. Ця професія навіть має назву SMM маркетолог. Є навіть вужчі спеціальності, такі як фахівці з таргетингової реклами. До речі запити на такі професії зараз стрімко зростає. Звичайно для цього потрібно добре розбиратись у тонкощах маркетингу і технічних інструментах налаштування рекламних компаній, розуміти потреби цільової аудиторії і вміти з ними працювати. Але при бажанні всього можна навчитись J

Однак дуже часто потребують людину, яка б займалась веденням публічної сторінки, регулярно публікувала пости, відповідала на питання та коментарі, анонсувала події, організовувала різні конкурси онлайн заходи тощо. Це проста однак рутинна робота, на яку у підприємців чи публічних людей не вистачає часу і вони цю роботу делегують.

Вже розкручена і цікава тематична публічна сторінка з великою кількістю підписників  (20 000 і більше) може приносити прибуток через рекламу.

Можна заробляти, підвищуючи авторитет замовника, боротися з негативом на його сторінці чи профілі. Або навпаки, створюючи негатив. Думаю хто такі тролі всі знають J. Тому, якщо ви зустрічаєте підозрілий профіль мудака, який цілеспрямовано поливає когось какашками не дивуйтесь – це його робота. Заробляти на цьому не раджу, як мінімум впливає на карму.

Пишучи про соцмережі, я в основному маю на увазі тан-дем Фейсбук-інстаграм, оскільки в Україні вони найпопулярніші. Ютуб я сюди не відношу бо це, як то кажуть інша “парафія”.

SEO маркетолог – людина, що займається просуванням сайтів, робить їх популярними і виводить у верхню частину пошукових систем. Прибуткова робота, і відповідно потребує спеціального навчання та якого-неякого досвіду. І розуміти як працюють алгоритми пошукових систем. Це широка ніша, тому детально на цьому зупинятись не буду, оскільки в інтернеті на цю тему є дуже багато інформації.

Email маркетинг і чат-боти. Це хоч і різні речі, але суміжні, тому доцільно їх розглядати разом. Фахівці з налаштування розсилок та автоматизації повідомлень. Налаштовують воронки продаж через електронну пошту. Створення та налаштування чат-бота. Чат-боти автоматично відповідають на повідомлення у месенджерах, думаю з ними вже зустрічався кожен, можливо навіть не здогадуючись, що це бот.

Контекстна реклама в Google чи Yandex. Таку рекламу зустрічали всі, хто користується інтернетом. Відвідуючи якийсь сайт, ви часто бачите рекламу того, що недавно шукали чи переглядали. Це контекстна реклама у дії. Можна заробляти налаштовуючи таку рекламу. Google Adds навіть пропонує цілий безкоштовний курс по налаштуванні такої реклами. Фахівці по налаштуванні реклами у google теж користуються попитом.

Створення та ведення сайтів (блогінг)

Створення сайтів. Відразу уточнюю, що створення сайтів це не розробка з нуля, до якої потрібно залучати програмістів та інших фахівців. Існують так звані самописні платформи (двіжки), на яких сайт створити самостійно не так уже й важко, знайшовши в інтернеті інструкцію чи мінікурс як це зробити. Найпопулярніші з них WordPress та Joomla і багато хостинг провайдерів встановлюють такі двіжки безкоштовно. Наприклад, сайт на якому ви зараз знаходитись я створив повністю сам, на WordPress не маючи спеціальної освіти. Для цього потрібен час і бажання навчитись. Сайт також можна створити на спеціальних конструкторах, які бувають як платні так і безкоштовні.

Отже, ви можете заробляти створюючи сайти готових двіжках на замовлення. Почати можна з односторінкових сайтів-візиток.  Заробітки декілька тисяч гривень за проект. Залежить від об’єму роботи.

Ведення сайту. Створенням сайту, якщо йде мова про багатосторінковий сайт, проблема не вирішується. Потрібно його регулярно оновлювати, наповнювати інформацією, в залежності від його мети і тематики. Цим також можна займатись за гроші. Для цього потрібно вміти працювати з конструктором на якому створений сайт.

Персональний сайт (блог). Заробляти можна ведучи власний сайт. Монетизувати власний сайт можна по різному. Єдиною умовою має бути його популярність, тобто висока відвідуваність. Для цього ваш сайт повинен бути людям і цікавим і цінним.

Я впевнений, що багато хто читав цікаві блоги в тій сфері якою цікавиться, і неважливо чи це: подорожі, фінанси, масаж, медицина, робототехніка, манікюр чи психологія. Як правило блоги ведуться самостійно у плані створення контенту, особливо на початках. З часом можуть наймати копірайтерів.

Блог – це чудова можливість розвинути свою власну справу, та показати свою експертність. Він підвищує довіру та лояльність до особистості. Тому читачам блогу набагато легше в майбутньому продати свою послугу чи товар. На відміну від соціальних мереж, де ваші пости з інформацією невпинно зникають у низу стрічки новин і вас можуть забанити за неправильне ведення реклами чи ще з якоїсь причини, на власному сайті ви сам собі хазяїн і викладену вами інформацію легко знайти.

Якщо блог популярний, додатково можна заробляти розміщуючи на ньому рекламу, просуваючи послуги інших людей та на партнерських програмах.

Мінус блогу, як інструменту просування бізнесу – це довготривалий і клопіткий процес. Але за то має міцний фундамент, і якщо його гарно та правильно розвивати, блог вас може годувати роками.

Онлайн-магазини та продаж фізичних товарів.

Тут є також широкі можливості для заробітку:

Диспетчер (онлайн-консультант) інтернет-магазинів – людина, що приймає замовлення, відповідає на питання в чаті або телефонує до клієнтів для уточнення замовлення. Потрібно розумітись у специфіці товарів та  вміти грамотно пояснити переваги та недоліки товару. Добре, якщо є навики в продажах. Можуть бути пропозиції із розширеними обов’язками – керуючий інтернет магазином, тут потрібно вести реєстрацію клієнтської бази, оформленням документів і управлінських звітів, керувати логістикою, проводити розсилки, тощо. Дохід може бути 10 000 грн/міс і вище.

Продавати вироби ручної роботи (Hand Made хендмейд-вироби: вишиванки, аксесуари, мило ін.). Є сервіс https://www.etsy.com/ який створений для продажу таких виробів, звичайно він такий не один. Якщо ви щось виготовляєте своїми руками, то можете на цьому зробити бізнес, знайшовши клієнтів у різних країнах світу. Зараз у глобалізованому світі, служби доставки, ваш виріб можуть доставити у будь-який куточок планети.

Можна навіть вирощувати мікрозелень (microgreen) в домашніх умовах і продавати її через інтернет. Це щойно проросші (близько 1 тиждень) паростки рослин (горох, люцерна, гірчиця, салат, пшениця, броколі тощо), які дуже корисні, оскільки містять в декілька разів більше мінералів та вітамінів ніж зрілі рослини. Є навіть цілі домашні мікроферми, які можна розмістити у квартирі чи на балконі. Це вдало поєднувати із веденням блогу чи консультуванням по здоровому харчуванню.

Посередництво, або дропшипінг. Щоб торгувати із ними товарами вам не обов’язково ними володіти і тримати на складі чи магазині. Для цього потрібно лише володіти інформацією хто цей товар має і хто його потребує і виступати сполучною ланкою, отримуючи за це свій відсоток. Дропшипінг не потребує великих вкладень грошей, так як не потрібно закупляти і зберігати товари. Для цього достатньо сайт і пошук клієнтів.

Фахівці з продажу на великих інтернет платформах. Заробляти можна налаштовуючи інтернет магазини і продажу чужих товарів на таких інтернет площадках як Rozetka, Ebay, Аmazon, Prom.ua тощо. Звісно, для цього потрібно як мінімум самому на них продавати і добре в цьому розбиратись. Існують навіть цілі курси по роботі на таких ресурсах.

Фінанси та інвестиції

Знову ж таки у цій сфері можна дистанційно заробляти двома способами, як:

 1. Консультант-посередник.
 • Онлайн консультант компаній з пошуку інвесторів і підготовці проектів до інвестицій у нерухомість.
 • Консультант по фондових ринках чи валютних ринках. Можна віддалено заробляти працюючи у трейдерських компаніях.
 • Незалежний фінансовий консультант у брокерських компаніях. Наприклад німецька компанія OVB – один з найбільших фінансових посередників у Європі з 2008 року готує фінансових консультантів також і в Україні. Виконувати роботу також можна повністю дистанційно.

Як правило такого роду консультанти заробляють % від залучених інвестицій і самі являються інвесторами тих компаній у яких працюють. Заробітки тут високі, але потрібне уміння працювати з клієнтами і розуміння ризиків. Хоч і цього можна навчитись, до того ж більшість компаній надають таку можливість.

Варто відмітити, що хоч цю роботу можна робити повністю дистанційно, але важливим фактором є особисті зустрічі та особисте знайомство, оскільки тут особливу роль відіграє довіра.

 1. Інвестор чи спекулянт. Це по суті це і не робота. Люди, у яких є гроші і вони хочуть їх примножити використовують інвестиційні можливості і роблять це в більшості через консультантів.

Увага! Якщо ви не трейдер чи біржовий брокер, і добре не розумієтесь на валютних чи фондових ринках, уникайте сайтів де вам пропонують високі заробітки, та ще й дають гроші за реєстрацію. Ключове слово, якого тут слід остерігатись – “бінарний опціон”. Такі сайти більше нагадують інтернет казино ніж спосіб заробітку. Тут ви не тільки можете не заробити, а й витратити свої гроші.

Надання галузевих послуг онлайн

Консалтинг. Якщо у вас є досвід роботи у якісь сфері, ви добре у ній розбираєтесь і можете давати цінні рекомендації іншим людям, то консультуючи їх допоможете вирішити їм їхні проблеми. Звісно за винагороду. Це варто і потрібно робити онлайн, використовуючи Skype чи інші сервіси. До речі, месенджер вже також запустив можливість відео конференцій.

Консультації можуть бути в самих різних галузях: юриспруденція здорове харчування, бізнес, фінансові консультації, тревел-консультації, підготовка до співбесіди на якусь посаду чи компанію, тощо.

Спеціалізовані послуги онлайн – це щось більше ніж консультації, оскільки передбачає і виконання певної роботи. Наприклад дистанційна бухгалтерія, брокерські чи юридичні послуги, послуги логістики, дистанційний психолог, створення архітектурних проектів, планів, дизайнів інтер’єру тощо. Цю роботу також можна виконувати повністю дистанційно.

Навчання та репетиторство.

З тим я думаю все зрозуміло. Онлайн навчання зараз популярна річ і вже багато хто такі послуги надає. Насамперед це стосується вивчення іноземних мов, підготовка до екзаменів, репетиторство з різних предметів. Зустрічав онлайн уроки по навчанню грі на різних музикальних інструментах, художньому мистецтві, танців тощо. Якщо ви щось добре вмієте і можете навчити, то чому б не спробувати….

Окремо напевно варто виділити онлайн-курси, аде для їх проведення мало бути експертом у своїй галузі і скласти програму курсу, потрібно ще вміти його організувати оформити та продати, тому часто для цього звертаються до інших фахівців. Онлайн курси можуть охоплювати дуже широкий спектр знань. Але звертати увагу потрібно не тільки на свої знання та досвід, а й на скільки вони затребувані сьогодні на ринку. Тому, важливо знати свою аудиторію та її потреби.

Робота з мультимедіа: зображення, аудіо, відео

Редагування та обробка – вміння працювати в різних редакторах, якісно обробляти фото чи монтувати відео. Це можна робити на замовлення дистанційно. Оплата може бути різною в залежності від вимог. Відштовхуватись потрібно від 10 грн за покращення 1 фото та від 400-500 грн за 3 хвилини монтажу відео.

Продаж фото та відео на стоках. Унікальні авторські фото чи відео можна продати на сайтах, що виконують роль фото чи відео ‘’базарів’’. Робота на стоках потребує не тільки вміння робити гарні фото чи відео, але й уміння правильно презентувати та просунути свою роботу, слідкувати за трендами ринку, запитами тощо. Заробити на стоках можна непогано (до 10$ за фото та до 100$ за відео), однак для цього потрібен досвід, та постійна праця.

Створення мальованого відео (Doodle video) – потрібне вміння роботи у спеціальних програмах та досвід. Однак це затребувана і досить популярна тематика, що активно застосовують у рекламних цілях. Вивчити дану техніку можна на спеціальних курсах за 1 міс.

Створення спеціалізованих та вірусних відеороликів. Це може бути відео із анімацією, інфографікою чи 3D-графікою, відповідно до конкретних вимог. Вірусні відеоролики, ті які набувають блискавичного поширення в мережі. Як правило вони або супер креативні і унікальні, або конкретно дибільні. Такі відео, як правило створюються на замовлення і коштують досить дорого.

Ведення YouTub каналу. Заробляти можна як на власному  YouTub-каналі, так і розкручуючи чужий. Заробіток з цього може бути дуже різний. В основному він генерується від кількості переглядів та партнерських програм, зокрема реклами. Але щоб добитись хорошого доходу, ваші відео на каналі повинні мати сотні тисяч переглядів, а це, як ви розумієте далеко не проста задача.

Можна просувати чужий канал, або вчити це робити інших, але для цього має бути досвід, добре розбиратись у відео-маркетингу, та досконало володіти функціоналом на YouTub.

Навчання. Навчати створювати та обробляти відео, працювати у відео та фото редакторах. Створювати та монтувати відеоуроки для когось.

Щодо аудіо, то тут подібна ситуація, що і з відео: обробляти аудіо, працювати на аудіостоках. Окрім цього можна писати музику на замовлення, якщо ви музикант. Записувати закадровий голос для відеороликів (онлайн диктор). Такі пропозиції теж зустрічаються на біржах фрілансу.

Дизайн

Дизайнерські послуги теж користуються великою популярністю. Для виконання такої роботи потрібно як мінімум пройти курси і любити цю справу. Але якщо у вас є хороші відчуття естетики, колористики і художні нахили то ця робота саме для вас.Дуже багато запитів є для Веб-дизайнерів.

Розробка дизайну для сайтів чи окремих продаючих сторінок (lending page) – робота добре оплачується, але потребує спеціальної підготовки і вміння працювати з графічними редакторами.

Розробка макетів. Створення на замовлення дизайну для візиток, банерів, листівок тощо.

Дизайнерів потребують для створення інтерфейсів для мобільних додатків.  Створення тривимірних моделей квартир, будинків та інших приміщень. Дизайнерське оформлення презентацій, тощо.

Інтернет-різноробочі (без особливого досвіду і навиків)

 • Брати участь в опитуваннях. Є дослідницькі та аналітичні компанії, які платять за участь соціологічних та інших дослідженнях. Потрібно заповнювати анкети.
 • Розміщування зсилок на форумах та різних сайтах.
 • Заробляти в інтернеті можна і залишаючи відгуки на замовлення. Це можуть бути як текстові так і відео відгуки. Наприклад записуєте відео відгук про класний відпочинок у відпочинковому комплексі, якого ви ніколи не бачили. Текст для відгуку вам дають готовий.
 • Платять в інтернеті і за кліки і за перегляд реклами. Сайти на яких пропонують такий вид заробітку знайти не важко.
 • Начитувати текст. Для тестування мобільних додатків чи програм шукають людей, які б могли начитувати готовий текст на телефон. Для цього потрібно мати смартфон підходящої моделі, завантажити додаток, запустити його і озвучити готовий текст у відповідний час.
 • Тролінг. Так тролі бувають не лише за покликанням, а й за гроші. Платять за то, щоб ви регулярно когось “обсирали”. Це, звісно, я дуже узагальнив, але факту це не міняє.
 • Інше, всього і не перерахуєш. Але це переважно рідкісні або одноразові завдання.

Далі мова піде про те де шукати такі завдання і замовників, які пропонують постійну роботу в інтернеті або шукають фрілансерів, для виконання одноразових завдань.

Біржі Фрілансу

Біржі фрілансу – це сайти в інтернеті де зустрічаються ті хто пропонує роботу і ті хто її шукає, іншими словами замовники та виконавці. Таких бірж є багато і вони можуть бути різними у плані оплати за надання послуг чи ринку на який орієнтуються (зарубіжний чи український), універсальними чи галузевими, наприклад орієнтуватись тільки на просуванні сайтів чи соціальних мереж.

Це дуже розширена тема, яка вартує окремого дослідження та публікації, але в інтернеті є достатньо інформації, щоб в ній розібратись самостійно.

Всі фріланс-біржі, старші за 5 років орієнтуються на країни СНГ, і лише в останні роки почали з’являтись майданчики, які орієнтовані на виконавців з України.

Біржі фрілансу орієнтовані на замовників і виконавців з України.

Freelance.ua

Freelancehunt.ua

Seoware.ua

Kabanchik.ua Це не зовсім біржа, а онлайн сервіс замовлення послуг, багато з яких можна виконувати дистанційно.

Біржі фрілансу орієнтовані на СНГ, але популярні також і в Україні.

Freelance.ru

Weblancer.net

Freelancehunt.com

Work-zilla.com

Розводи в інтернеті та інтернет-шахрайство

В інтернеті не лише багато можливостей знайти роботу чи розвинути свою діяльність, а й потрапити на гачок шахраїв. Якщо ви шукаєте “легку” роботу в інтернеті і ставити плюсики під оголошенням легкого заробітку, якими переповнений фейсбук, то не очікуйте там отримати хороший дохід.

Насправді ця тема теж заслуговує на окрему публікацію, бо тут є що розповідати. Якщо коротко то я б виділив три основні категорії пропозицій легкого заробітку в інтернеті:

 1. Класичне шахрайство. Наприклад коли ви виконуєте якусь роботу і отримуєте за це віртуальні гроші, які неможливо вивести.
 2. Не повна, або не правдива інформація, стосовно заробітку і того, що потрібно робити. Це в більшості стосується таких пропозицій, як перегляд реклами, прослуховування музики, залучення рефералів для розкрутки телеграм каналів чи інстаграм акаунтів.. Це ніби і не лохотрон, бо гроші дійсно платять. Але є ряд неприємних нюансів. Переважно це реферальна система заробітку і щоб заробити багато потрібно залучити багато людей (рефералів), які будуть виконувати цю саму роботу, що і ви, але ви за це будете мати певний відсоток. Побудувати структуру за короткий час тут аж ніяк не вдасться. Ну і платять за таку роботу копійки, які не вартують витраченого часу. Та й при виведені коштів, часто є комісія, про яку, звісно вам ніхто не скаже.
 3. Купівля того, що і так є у вільному доступі. Це стосується платних реферальних ссилок. Наприклад вам пропонують за певну суму грошей дати посилання на сайти, на яких можна легко заробляти гроші виконуючи прості завдання. Ви за це платите і в результаті отримуєте список сайтів для фрілансерів, які і так є у вільному доступі. А крім цього вам пропонують ці ж посилання продавати іншим людям.

Це ж звісно далеко не всі халявні пропозиції які можна зустріти в інтернеті, до того ж з часом вони змінюються і винахідливі “підприємці разваділи” вигадують нові способи виманювання грошей.

Резюме

Чи легка робота в інтернеті, і чи просто її виконувати кожен вирішить для себе сам, коли спробує. Але той факт, що такої роботи буде з’являтись все більше і більше нікуди не зникне. Тому рано чи пізно з тим стикнеться майже кожен.

Єдине, що можу порадити – халяви шукати не варто. Вчіться, читайте, бутьте відкритими, вибудовуйте відносини та довіру, перебувайте у правильному оточені, задавайте запитання, працюйте на результат і перспективу і ніколи-ніколи не здавайтесь. І буде вам багатство і матеріальне і емоційне і духовне!

Для цього рекомендую найкрутішу спільноту в українському інтернеті, за допомогою якої, ви зможете розвинути існуючий бізнес в інтернеті чи почати заробляти на віддалено на своїх ідеях, знаннях та експертності – ОМБІЗ Картель

Щиро бажаю успіху!!!

Facebook Comments

Hits: 82

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям