fbpx
+38 097 340 58 98

Сьогодні купівля товарів за кордоном стала звичним явищем. І це стосується не лише людей, які проживають близько до державного кордону і регулярно їздять на закупи в сусідні країни (Польщу, Словаччину, Угорщину, чи Румунію) а й тих хто від них проживає далеко. Будь-яку покупку можна зробити не виходячи з дому за допомогою інтернету, і доставлять товар вам прямо додому.  Певно кожен, якщо сам не користувався то принаймні чув про такі торгові інтернет майданчики як ALIExpress, Amazon, eBey, чи Allegro.

Попит на купівлю товарів за кордоном зростає з двох причин, по-перше це часто дешевше за аналогічні товари в Україні, а по-друге – значно більший асортимент та краща якість. Вигідні покупки за кордоном можливі завдяки системі Tax Free (Такс Фрі), що дозволяє повертає частину вартості товару, який був придбаний там і перевезений в Україну. Власне як це відбувається і що для цього потрібно читайте далі.

Як працює Tax Free (Такс Фрі) ?

Tax Free – це можливість отримати грошове відшкодування частину податку на додану вартість (ПДВ) або його частини. Наприклад, відповідно до законодавства Європейського Союзу цей податок, а відтак  і повернення може складати до 23% . Для цього товари повинні бути куплені на території ЄС і вивезені за його межі і при цьому оформлені відповідні документи при перетині кордону.

Повернути частину витрат на покупки можуть:

 • іноземні громадяни, які не мають посвідки на проживання в країні, де був куплений товар;
 • громадяни, які не мають дозволу працювати в країні, де була здійснена покупка;
 • громадяни, які перебувають на території країни, де зроблена покупка, не більше 3 місяців;
 • громадяни, які не мають статусу біженців в країні, де був куплений товар.
 • мандрівники, які повертаються з-за кордону додому.

Система Tax Free працює не лише у країнах ЄС, повернути частину витрачених грошей за покупки також можна у Туреччині, Ізраїлі, Таїланді тощо. Детальну карту країн, що використовують систему tax free, можна побачити на сайті http://www.globalblue.com

Важливо пам’ятати, що у різних країнах визначена мінімальна сума на покупки, яка дає можливість повертати VAT (value-added tax), тобто податок на додану вартість. Наприклад у Польщі ця сума складаю 300 злотих на один чек.

Як і де повертається частина податку через Tax Free?

Повернути частину коштів за покупки можна у аеропортах, у пункті повернення  Tax Free або українських банках.

Для того, щоб розраховувати на повернення податку, потрібно зробити покупку у торгових місцях, які співпрацюють з мережами Такс фрі. Таку інформацію зазвичай розміщують біля кас або навіть на вході самі магазини для залучення покупців-туристів. Під час покупки попередьте продавця, що ви хочете отримати Такс Фрі. Вас попросять закордонний паспорт і оформлять відповідні документи. Під час перетину кордону вам потрібно буде проштампувати ці документи у митника. Після цього ви можете отримати повернення податку. Щоб це зробити не обов`язково повертатися у цю країну де був придбаний товар. Це можна зробити в деяких українських банках.

Українські банки, через які можна повертати частину податку по системі Такс Фрі це:

 • “ПриватБанк”, (працює з мережею Global Blue),
 • “Укрексімбанк” (працює з мережею Global Blue),
 • “Правекс-Банк” (працює з мережею Global Blue),
 • City Commerce Bank (проводить повернення за чеками мереж Premier Tax Free і Innova).

Коли ви звертаєтесь до банку з проханням повернути частину витрачених грошей потрібно мати наступні документи:

 • український паспорт;
 • закордонний паспорт;
 • товарний чек;
 • ваучер tax free з печаткою митниці.

Кошти  можуть повернути готівкою, якщо це невелика сума, або запропонують відкрити картковий рахунок, на який перерахують кошти. Щодо відкриття рахунку, то це швидше для збільшення бази клієнтів ніж обов’язкова процедура.

Tax Free (Такс Фрі) закупи в Польщі

 Ринок Польщі дуже великий і купівля там товарів українцями залишається актуальною. Це стосується як одноразових покупок так і оптових регулярних доставок з метою перепродажі.  Люди купляють будівельні матеріали, автозапчастини, побутову техніку, одяг та ін. Для українців це дуже зручно, адже сума повернення коштів може скласти 7% – 23% від загальної суми покупки і залежить від того, який саме товар ви купуєте. Найнижчий податок в Польщі на овочі-фрукти, м’ясо, рибу, молочну продукцію, хліб і т. д. Тобто в основному на продукти харчування. Найвищий – на побутову техніку, товари для дому, будівельні матеріали, цифрову техніку, одяг. Отож, якщо ви запланували значні покупки, вам необхідна нова побутова техніка чи просто новий гардероб – не вагайтесь та вирушайте в Польщу. Повернувши потім Такс Фрі, ви не лише компенсуєте витрати на дорогу, а й суттєво зекономите. Такс Фрі виписують не у всіх польських магазинах,  проте більшість з них пропонують цю послугу іноземним покупцям.

Таблиця повернення Tax Free (Такс Фрі) в Польщі.

Tax Free

В цій таблиці наведено суми повернення Tax-Free (Такс Фрі)  з покупок в Польщі, якщо у магазині вам виписали фактуру Такс-Фрі через оператора Global Blue. Сума повернення буде залежати від суми здійснених покупок в Польщі.

Покупці мають на повернення коштів по Tax Free (Такс Фрі) 10 місяців з моменту здійснення покупок в Польщі та ЄС. Але потрібно розуміти, що хоча цей термін визначено законодавством Польщі, деякі магазини чи оператори можуть встановлювати коротші терміни. Не забувайте про це та уточнюйте в продавця подібну інформацію.

Замовлення та доставка товару з Польщі без розмитнення та з можливістю повернення VAT в Україні. Деталі за телефоном вказаному на сайті.

Facebook Comments

Hits: 124

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям