fbpx
+38 097 340 58 98

Вітаю шановні читачі! Сьогодні вирішив поділитись з вами думками про таку річ, як кредитка. Маєте її? То це вас також стосується.

На заході всі пластикові картки прийнято називати кредитними. В нашому розумінні кредитна картка це картка, яка має кредитний ліміт, тобто ту суму грошей, який банк може вам дати в борг. Оскільки не всі картки мають такий ліміт, тому не всі вони є кредитними.

Для нікого не секрет, що кредитні картки останнім часом з величезною швидкістю почали завойовувати місця в гаманцях пересічного українця. Недавно, йдучи вулицею, випадково почув, як одна жінка розповідала комусь по телефону, як добре, що у неї є тепер кредитна картка, яку їй люб’язно запропонували в банку, де вона отримує зарплату. Мовляв «….ти знаєш – це дуже зручно, буває затримають зарплату або приходиться більше витратити, і тепер не потрібно йти і позичати гроші….пішла, зняла собі з кредитки, а потім головне вчасно повернути, щоб не нараховували відсотки».

На перший погляд зручність постійно мати біля себе більше грошей, якими можна розпоряджатися як заманеться має у собі багато підводних течій. Багато людей бачать у цьому абсолютну вигоду і більшість з них переконані, що їм це нічого не коштує. Але чи справді це так?

Давайте це з’ясуємо проаналізувавши основні умови на який банки пропонують своїм клієнтам кредитні картки. Дуже важливо перед тим як користуватись кредиткою ці умови потрібно уважно прочитати.

  1. Відсоткова ставка, іншими словами – це той відсоток, який банк буде стягувати за користування кредитними коштами. Це найголовніше, що потрібно знати і як правило на це звертають увагу всі. Тому на цьому детально зупинятись не будемо. Зрозуміло – чим менша відсоткова ставка тим краще.
  1. Пільговий період. Для приваблення клієнтів банки не тільки знижують відсоткову ставку, а й роблять її нульовою на протязі так званого «пільгового періоду». Тобто якщо Ви повертаєте гроші на протязі цього пільгового періоду відсоток за користування кредитними коштами вам не нараховується. Однак потрібно звернути увагу на термін пільгового періоду, так як в різних банках він може бути різний – як правило від 30 до 56 днів. На перший погляд чим більше днів тим краще. Однак, якщо ви маєте кредитну картку з пільговим періодом, наприклад, 56 днів то повинні знати, що це не зовсім так, а точніше, не завжди так. Справа в тому, що, як правило, кошти потрібно повернути до 25 числа наступного місяця. Це означає, що якщо ви зняли з картки гроші наприклад 1 серпня то для того щоб не нараховувався відсоток вам потрібно повернути кошти до 25 вересня. Тепер порахуємо: 31 день серпня + 25 днів вересня = 56 днів. У цьому випадку пільговий період дійсно становить 56 днів. Однак, якщо ви зняли гроші з кредитки 24 серпня то повернути кошти все одно потрібно до 25 вересня. У цьому випадку 8 днів серпня +25 днів вересня = 33, а це зовсім не 56 як можуть сказати у банку.
  1. Обслуговування карткового рахунку. За обслуговування вашої кредитної картки банки також можуть стягувати гроші, причому не важливо, чи ви нею користуєтесь чи ні. Сума може бути різною від 7 до 30 грн в місяць залежно від типу самої картки. Чи потрібно вам це, вирішуйте самі.
  1. Ліміт по кредитній картці. Іншими словами це та сума, яку ви можете позичити у банку. Дуже часто банки можуть самостійно цей ліміт підвищувати, тим самим даючи клієнту можливість позичати більшу суму. Все це робиться з метою привчити людину жити в борг. Така привичка людей дуже вигідна банкам, однак чи потрібна вона вам?
  1. Комісія при знятті готівки у банкоматах. Про це також потрібно поцікавитись і знати. Дуже часто така комісія є, і становить конкретну суму (наприклад 20 грн) або відсоток від суми, яку знімаєте через банкомат.
  1. Наявність cashback. Ця послуга дає можливість отримувати до 2% на свій рахунок від суми кожної трансакції. Повернення грошей здійснюється за кожну платіжну операцію, проведену за допомогою картки в торговельних точках (в Україні та за її межами) і в мережі Інтернет. Крім цього можливі і інші бонуси: знижки при купівлі товару у торгівельних точках, АЗС тощо, які є партнерами банку. Це також вдалий маркетинговий хід, який має на меті заохотити клієнтів користуватись позиченими грошима, а від так привчити людей жити в борг. Щоб ви розуміли, пропоновані бонуси мізерні порівняно з тими коштами, які сплачують клієнти за користування кредитками.
  1. Автоматичне погашення кредиту. Часто банки пропонують погашати заборгованість по кредитній картці стягуючи кошти з інших ваших рахунків або із зарплатної карточки. Чи потрібно вам це вирішуйте самі, але як і більшість заохочувальних маневрів автоматичне погашення кредиту покликане привчити людей жити в борг не помічаючи цього. Тобто вам уже не треба йти в банк щоб повернути кошти, він це зробить за вас і з вашої ж зарплати. Класно правда?
  1. Можливість розміщати власні кошти на кредитній картці. Якщо ви намірені класти гроші на картку а не навпаки, тоді для чого вам картка з кредитним лімітом? Цей варіант прийнятний, якщо ви не будете з неї знімати кредитні кошти. Однак пам`ятайте також за комісію при знятті готівки або розрахунку, яка дуже часто у таких картках може бути присутня.

Тут описані не всі пункти кредитного договору по кредитний картках, однак найважливіші ми розглянули. Не всі ці пункти, звісно, можуть бути у вашому кредитному договорі, але їхня комбінація переважно складена так, щоб банк на цьому міг заробити. І створюються такі умови, щоб не просто привчити людину жити в борг, а зробити так, що вона так жила навіть не усвідомлюючи цього. Тому найкращим для вас варіантом буде зовсім не користуватися картками, які мають кредитні ліміти.

Facebook Comments

Hits: 1

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям