fbpx
+38 097 340 58 98

pensioner

Жив-був прораб. Все життя він будував будинки, але став старшим, сили вже були не ті і він вирішив піти на пенсію.
– Я вирішив звільнитись – сказав він роботодавцю. – Пора вже іти на пенсію. Буду тепер разом із дружиною внуків няньчити. Хазяїну стало шкода розходитись з чоловіком, який професійно виконував свої обов’язки і працював у компанії уже багато років. І він попросив його:
– Слухай, а давай так – побудуй останній будинок і тоді ми всі проведемо тебе на пенсію. І ти отримаєш за це хорошу премію.

Прораб погодився. Згідно новому проекту, йому потрібно було побудувати будинок для маленької сім`ї, і відповідно до проекту почалась робота: оформлення дозвільних документів, пошук матеріалів, перевірки…….

Прораб спішив, тому що бачив себе уже на пенсії. Десь недопрацював, щось спростив, купляв перші-ліпші матеріали, щоб їх можна було швидше отримати і доставити… Він відчував, що виконує роботу не кращим чином, але виправдовував себе тим, що це кінець його кар’єри. Після завершення будівництва він покликав до себе хазяїна. Той подивився на будинок і сказав: – Знаєш, а це твій будинок! Ось візьми ключі і поселяйся. Всі документи вже оформлені. Це тобі подарунок від компанії за довголітню і хорошу роботу.

Що відчував у цей момент прораб, було відомо лише йому одному. Він стояв весь почервонілий від сорому, а всі навкруг аплодували, вітали його з новосіллям і думали, що він червоніє через свою скромність і сором’язливість, а він червонів від сорому через свою халатність. Він усвідомлював, що всі помилки і не якісна робота тепер стали його проблемами, а всі кругом думали, що він знітився через дорогий подарунок. І тепер він змушений жити в єдиному будинку, який побудував погано.

Мораль: ми всі – прораби. Ми будуємо наші життя так само, як прораб перед виходом на пенсію. Ми не докладаємо особливих зусиль, вважаючи, що результати цієї конкретної роботи не є настільки важливими. Для чого ці надмірні зусилля? Але потім усвідомлюємо, що живемо в будинку, який самі побудували. Все, що ми робимо сьогодні, має значення. Уже сьогодні ми будуємо будинок, в який поселимось завтра.

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям