……
По суті, якщо захотіти то всі наші матеріальні цілі можна звести до фінансових, тому що для їх досягнення потрібні або гроші, або час, який, як говорить відома приказка – це також гроші. Але не будемо вдаватись у філософію, бо цей пост не про це.
…..
Тому для ефективнішого управління грошима рекомендую всі матеріальні цілі розділяти на фінансові і споживчі.
…..
До фінансових цілей відносимо всі ці, які спрямовані на захист або збільшення доходу – ефективніше використання грошей часу чи ресурсів, захист та підтримання здоров`я, захист майна, навчання та підвищення своєї експертності і професійних навичок.
……
Всі інші цілі відносимо до споживчих. Часто межа між споживчою і фінансовою ціллю є досить тонка і її важко одразу провести, але все ж їх потрібно навчитись розділяти.
Наприклад покупка автомобіля, житла чи навіть відпустка в одному випадку може бути фінансовою ціллю, а в іншому споживчою.
Фінансову ціль дуже вдало описує фраза – найкраща ефективність за найнижчу ціну. У випадку з автомобілем: якщо він потрібен для роботи, ефективнішого пересування і економії часу, то вам не потрібен дорогий автомобіль, навіть якщо ви можете на нього нашкребти і купити.
…..
Для кращого визначення, куди віднести конкретну ціль наведу декілька ознак.
– Фінансові цілі в кінцевому результаті вас роблять багатшими, а споживчі біднішими;
– Фінансові цілі, як правило ми собі ставимо самі, – споживчі нав`язуються ззовні (суспільством, модними тенденціями, рекламою тощо);
– Фінансові цілі тренують заощадливість, споживчі виробляють звичку транжирства.
Фінансові цілі повинні бути максимально конкретизовані, мати визначені чвсові рамки і ціну. Тільки в такому випадку їх можна реально аалізувати і прогнозувати.
А які ваші міркування про фінансові цілі. Діліться думками в коментарях.
Hits: 23