fbpx
+38 097 340 58 98
Фінансових цілей у людини може бути багато, однак не всі наші захцянки відносяться до фінансових цілей.
……

По суті, якщо захотіти то всі наші матеріальні цілі можна звести до фінансових, тому що для їх досягнення потрібні або гроші, або час, який, як говорить відома приказка – це також гроші. Але не будемо вдаватись у філософію, бо цей пост не про це.
…..

Тому для ефективнішого управління грошима рекомендую всі матеріальні цілі розділяти на фінансові і споживчі.
…..

До фінансових цілей відносимо всі ці, які спрямовані на захист або збільшення доходу – ефективніше використання грошей часу чи ресурсів, захист та підтримання здоров`я, захист майна, навчання та підвищення своєї експертності і професійних навичок.
……

Всі інші цілі відносимо до споживчих. Часто межа між споживчою і фінансовою ціллю є досить тонка і її важко одразу провести, але все ж їх потрібно навчитись розділяти.
Наприклад покупка автомобіля, житла чи навіть відпустка в одному випадку може бути фінансовою ціллю, а в іншому споживчою.
Фінансову ціль дуже вдало описує фраза – найкраща ефективність за найнижчу ціну. У випадку з автомобілем: якщо він потрібен для роботи, ефективнішого пересування і економії часу, то вам не потрібен дорогий автомобіль, навіть якщо ви можете на нього нашкребти і купити.
…..

Для кращого визначення, куди віднести конкретну ціль наведу декілька ознак.

– Фінансові цілі в кінцевому результаті вас роблять багатшими, а споживчі біднішими;

– Фінансові цілі, як правило ми собі ставимо самі, – споживчі нав`язуються ззовні (суспільством, модними тенденціями, рекламою тощо);

– Фінансові цілі тренують заощадливість, споживчі виробляють звичку транжирства.

Фінансові цілі повинні бути максимально конкретизовані, мати визначені чвсові рамки і ціну. Тільки в такому випадку їх можна реально аалізувати і прогнозувати.

А які ваші міркування про фінансові цілі. Діліться думками в коментарях.

Facebook Comments

Hits: 41

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям