fbpx
+38 097 340 58 98

Джорж С. Клейсон написав книгу, яка є класикою з фінансової грамотності. В книзі вивчаються аспекти особистого успіху кожного з нас. В доступній для читача формі, використовуючи знамениті Вавілонські притчі автор розкриває основні закони багатства. Вавілон став найбагатшим містом в давньому світі, тому що його жителі змогли подолати бідність. Вони знали ціну грошей і чітко дотримувались основних законів фінансів, які актуальні і сьогодні.

В книзі автор виділяє сім правил збагачення.

Перше правилопочинай наповнювати гаманець. Кожен з нас десь працює і займається діяльністю, якою заробляє на життя. І це джерело доходу, яким би воно не було, але яке є у кожного, має стати основою до подальшого збагачення. Але це відбудеться лише за умови, що як мінімум 10% від отриманого доходу відкладати і накопичувати.

Друге правило – конролюй свої витрати. У багатьох з вас може виникнути питання, – як може людина відкладати 10% від свого доходу, якщо їй навіть 100% зароблених грошей не вистачає на найнеобхідніші потреби? Однак, якщо спитати людей, чи достатній у них дохід, щоб задовільнити основні свої потреби, то більшість відповість, що ні, хоч дохід у кожного різний. Одні заробляють більше, інші менше. В одних сім`ї великі, а в інших малі. Але майже у всіх грошей недостатньо. Відповідь тут одна: то,. Що ми називаємо «необхідними потребами», буде збільшуватись прямопропорційно до наших доходів до тих пір, поки ми самі не змінимо цю ситуацію. Не потрібно плутати необхідні потреби із своїми бажаннями. У кожного з нас, разом із нашими сім`ями бажань більше ніж грошей. Тому скільки б грошей ви не потратили, все одно не зможете задовільнити всі свої бажання. Уважно проаналізуйте свої звички та бажання. І, швидше за все ви зрозумієте, що ряд витрат можна скоротити або виключити повністю, не відчувши значного дискомфорту чи збитку для себе.

Створіть для себе список потреб, на задоволення яких потрібно дев`ять десятих вашого доходу. Складіть б`ютжет для задоволення насушних потреб, контролюйте його і вносіть туди корективи в залежності від зміни доходу.

Правило третє – примножуй багатство. Коли Ви привикли відкладати частину своїх доходів і навчились контролювати витрати настає час заставити накопичені гроші працювати на Вас. Гроші накопичені з доходу лише перший крок до багатства. А от ті доходи, які вони принесуть уже будуть цеглинками вашого справжнього багатства. Багатство людини не виміряється кількістю грошей у її гаманці – багатство визначається доходом, який воно приносить.

Захисти своє багатство від втрат – четверте правило. Мудрість цього правила полягає в тому, що перш ніж отримати велике багатство потрібно навчитись берегти скромні накопичення.

Кожен, хто володіє певним капіталом рано чи пізно піддається спокусі вкласти його в якісь заманливі проекти. Дуже часто до цього можуть підштовхувати друзі та знайомі. Основний принцип будь-якого капіталовкладення – забезпечення його безпеки. Уважно вивчіть перспективу інвестицій і подумайте чи вартує піддаватися спокусі про великі відсотки. Зверніть увагу на гарантії повернення початкового вкладу.

Перетворіть своє бажання у прибуткову діяльність – правило п’яте. Не секрет, що кожен мріє жити в достатку, наприклад, мати власний будинок чи автомобіль, можливість подорожувати тощо. У кожного своя ціль, яка потребує певної кількості грошей. Для реалізації цих цілей частина зароблених грошей також повинна працювати і приносити дохід.

Подбай про дохід на майбутнє – правило шосте. Час активної діяльності і високої продуктивності рано чи пізно закінчується. І більшості людей, в цей період дохід різко падає. Подбайте заздалегідь про свій майбутній дохід, щоб достойно зустріти старість і щоб ваша сім’я була забезпечена, навіть після вашої смерті. Засвоївши це правило, ви зможете зберегти свій привичний дохід в той період життя, коли вже не буде сил на активну працю.

Удосконалюй уміння заробляти – правило сьоме. Гроші з неба не падають і для того щоб їх отримати потрібно прикласти певне зусилля, яке в результаті зможе принести цінність іншим. Щоб користати з плодів дерева, спочатку це дерево потрібно посадити.

Таким чином останнє правило збагачення полягає в тому, щоб удосконалювати свої здібності і навики, вчитись і ставати мудрішим, жити так, щоб потім не було соромно.

І це лише невелика частина корисних рекомендацій, які ви зможете прочитати на сторінках цієї книги. Завантажити книгу можна у фінансовій бібліотеці

Facebook Comments

Hits: 12

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям