fbpx
+38 097 340 58 98

Договір страхування подорожуючих за кордон це не тільки одна із умов отримання візи, а перш за все ваша безпека і можливість отримати своєчасну і адекватну допомогу при виникненні нещасного випадку. Перш за все це стосується медичного обслуговування, однак можуть бути і інші послуги, наприклад допомога при втраті документів, багажу тощо.

Отже, якщо ви вирішили самостійно поїхати закордон не користуючись послугами туристичних компаній чи інших посередників, вам необхідно відповідально поставитись до підготовки подорожі, в тому числі обираючи страховий поліс подорожуючих за кордон.

В статті ми розглянемо всі пункти, про які необхідно знати, щоб страховка була ефективною.

Як правило всі страхові поліси для подорожуючих за кордон, незалежно від страхової компанії включають в себе обов’язкові для подорожуючих види страхування, відповідно до Закону України «Про туризм». До таких відноситься – страхування від медичних витрат в результаті раптового захворювання чи  нещасного випадку. Однак важливо знати, що це стосується лише не відкладної медичної допомоги і транспортування хворого у країну постійного проживання. У Поверненні коштів за лікування захворювання, яке не становить загрози життю і не спричиняє серйозних функціональних порушень організму можуть відмовити. Це все прописано у договорі, який додається до страхового полісу. Тому перед купівлею страхового полісу, слід ознайомитись з договором. Це потребує додаткового часу і мало хто це робить. Весь договір перечитувати не обов’язково, але варто звернути увагу на такі пункти: перелік страхових випадків і умови здійснення страхової виплати.

На що слід звертати увагу?

 • Страхова сума. Для поїздок до країн Євросоюзу, згідно Візового кодексу ЄС, страхова сума по страхуванню медичних витрат повинна бути не менше 30 000 EUR на кожну застраховану особу. Для подорожей по екзотичних напрямках, таких як Таїланд, Індія (Гоа), а також при поїздках у країни значно віддалені від України, острівні держави та країни, наприклад, Мальдіви, Карибські острови, а також в ОАЕ, Японію, Австралію, країни Північної та Південної Америки, рекомендуємо використовувати страхову суму не менше 50 000 EUR/USD.
 • Ліміт перебування за кордоном – це кількість днів на протязі року, на які ви застраховані перебуваючи за кордоном. Відповідно чим менше таких днів тим дешевший страховий поліс. Тому вам слід знати скільки ви днів на протязі року (терміну дії страхового полісу) будете перебувати за кордоном.
 • Франшиза – сума витрат, які особа покриває самостійно. Наприклад франшиза може становити 50 або 100 Євро – це означає, якщо витрати не перевищують зазначену суму, то застрахована особа покриває їх із власного гаманця. Найкраще, коли франшиза дорівнює 0.
 • Кількість та перелік страхових випадків. Цю інформацію можна дізнатись у договорі страхування, або у працівника компанії.
 • Умови здійснення страхової виплати – також прописані у договорі страхування і вкрай важливі при відшкодуванні матеріальних збитків.
 • Наявність асистуючих компаній (асистанс-компаній) та їх мережу. Це компанії-партнери через яких надається допомога застрахованій особі у країні тимчасового перебування. При настанні страхового випадку безпосередньо допомогу вам буде надавати асистанс-компанія. Такі компанії як правило мають угоди з лікарнями, куди, при необхідності, направляють застрахованих осіб. При цьому оплата медичних послуг оплачується безготівковим переказом. Асистуючі компанії повинні мати розгалужену інфраструктуру для надання клієнту оперативного та простого доступу до всього комплексу послуг організаційного та інформаційного характеру у будь-якій точці земної кулі. В разі відсутності таких компанії, або відсутності їх представництва у країні перебування застрахованої особи, витрати на медичні послуги та медикаменти оплачуються самостійно, зберігаючи при цьому квитанції та виписки лікарів. А повернення коштів відбувається після повернення в країну постійного проживання, пред’явивши всі необхідні документи та написавши заяву у страховій компанії про страхове відшкодування.

Окрім обов’язкових видів страхування передбачених законом України про туризм страхові поліси можуть включати додаткові ризики, які допоможуть уникнути додаткових витрат і фінансових збитків у непередбачуваних ситуаціях до, під час, та після вашої подорожі. Це можуть бути наступні ризики:

 1. Нещасний випадок – дозволить отримати грошову виплату, якщо в результаті нещасного випадку, який стався під час подорожі, настала тимчасова втрата працездатності, інвалідність або смерть.
 2. Цивільна відповідальність – передбачає цивілізоване вирішення конфліктних ситуацій у суді, юридичну допомогу та відшкодування збитків у разі, якщо Ви з необережності заподіяли шкоду майну чи здоров’ю третіх осіб.
 3. Страхування багажу – забезпечить Вам компенсацію витрат на придбання речей першої необхідності у разі тривалої затримки багажу, компенсацію збитку, заподіяного багажу, внаслідок псування під час перельоту, крадіжки, втрати, наприклад, через помилкове перевезення в іншу країну, а також в результаті багатьох інших причин.
 4. Фінансові ризики – пов’язані із відміною чи затримкою рейсу, відмовою консульства у відкриті візи та інші випадки через які подорож може не відбутись.
 5. Додаткова медицина – страхова компанія доліковує подорожуючого після повернення з-за кордону після захворювання чи травми.

Рекомендація. Подумайте для кого ви купляєте медичне страхування при виїзді за кордон для консульства і прикордонників чи для особистої безпеки у неприємних ситуаціях. Якщо все ж ви його купляєте для себе, то перед тим, як ставити свій підпис під договором не полінуйтесь його прочитати, або хоча б поцікавитись у працівника компанії про основні моменти викладені у цій статті вище. Не купляйте поліси в кіосках на заправках чи біля кордону, бо далеко не завжди людина яка їх там реалізує дасть вам компетентну відповідь на запитання. Краще зверніться за консультацією до незалежних фахівців в цій галузі, або по крайній мірі в офіс компанії.

Якщо у вас виникають запитання або потребуєте фахової поради можете їх ставити відразу знизу в коментарях.

Facebook Comments

Hits: 22

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям