fbpx
+38 097 340 58 98

Кешбек, або повернення частини грошей витрачених на покупки чи послуги широко відомий. І багато людей в Україні ним вже активно користуються. Давайте з’ясуємо, яка роль кешбека в особистих фінансах і чи дійсно це ефективний спосіб заощадити кошти на покупках та послугах.

 

Як виник кешпек та як це працює?

Насправді явище повернення готівки (cashback) відоме вже давно, з 80-х років минулого століття. Виник кешбек, як не важко здогадатись, у США у банківській системі. І був доступний лише для власників кредитних карток. Для того, щоб заохотити американців активно користуватись кредитками, маркетологами був придуманий такий не хитрий спосіб – що той хто буде мати таку картку, зможе повертати частину грошей за покупки, зроблені у визначених магазинах.

В Україні кешбек з’явився ще у 2007 році. Однак через порівняно низький відсоток безготівкових розрахунків ним мало хто користувався. Зараз ситуація дещо змінилась і все більше Українців використовують цю можливість.

Кешбек в Україні присутній у банківських картках, інтернет торгівлі та гральному бізнесі.

 

Звідки беруться ті кошти, які вам повертають у вигляді кешбека, та в якому випадку їх можна отримати?

Тут дуже просто, якщо ви у магазині розрахувались за покупку карткою, то за це банк, карткою якого ви користуєтесь, отримав комісію. А кешбек – це частина цієї комісії, якою банк ділиться з вами.

Кешбек можна отримати в тому випадку, якщо у вас до платіжної карточки підключена така функція. Картки з кешбеком пропонують різні банки, складено, навіть їх рейтинг

Банки, як правило не дають великих відсотків на кешбек а також визначають ліміт суми, яку можна повернути у вигляді кешбека кожного місяця. Однак його можна збільшити придбавши товар в інтернеті через кешбек сервс.

Кешбек також дуже поширений у інтернет торгівлі. Тут діє такий самий принцип, що й у звичайних магазинах. Але крім цього є багато так званих кешбек сервісів – це такий собі посередник між клієнтом та інтернет магазином. На таких сайтах представлені різні інтернет магазини, які пропонують кешбек за покупки.

Ця система стала популярна кілька років тому, коли серйозно зросла конкуренція між інтернет-магазинами, а звичайна реклама стала працювати менш ефективно. Замість того щоб витрачатися на малоефективну рекламу, яка тільки дратує інтернет-користувачів, магазини всерйоз почали працювати над мотивуючими програмами лояльності для користувачів, наприклад: Кешбек-сервіси.

Суть роботи в тому, що Кешбек-сервіс приваблює в магазин покупців, а той, у свою чергу, ділиться з сайтом частиною витрачених клієнтом грошей. Щоб самим користувачам було цікаво співпрацювати з сервісом, велика частина грошей повертається на їх рахунок з кожної покупки.

У плюсі ​​залишаються всі:

  • магазин отримує покупців, в рамках виділеного рекламного бюджету. При цьому платить він не за відвідування, а реальних людей, які зробили і які оплатили покупку;
  • Кешбек-сервіс виступає посередником і за свої послуги отримує оплату від магазину
  • покупець повертає назад частину витрачених грошей

Важливо пам’ятати, що Кешбек ви можете отримати не тільки з покупок одягу, взуття або техніки, а й з бронювання готелів, замовлення авіаквитків і навіть покупки ліків і продуктів. Однак купуючи товари через кешбек сервіси слід пам’ятати, що що вам повернуть кошти тільки в тому випадку, якщо ви перейшли в інтернет магазин із сайту кешбек сервісу і здійснили покупку.

 

Чи можна заробляти використовуючи можливості кешбеку?

В інтернеті багато інформації можна знайти про заробіток на кешбеці. Чесно кажучи заробітком це важко назвати, адже вам доводиться витрачати гроші купуючи цей чи інший товар. Так, ви при цьому заощаджуєте, адже частина коштів все ж повертається, але не заробляєте.

З іншої сторони, користуючись кешбек-сервісами у вас є така можливість. Справа в тому, що в багатьох таких посередників працює реферальна програма. Після реєстрації кожен користувач отримує реферальне посилання, по якому він може запросити друзів. Посилання можна розмістити на своїй сторінці в соцмережах, відправити друзям по електронній пошті або через будь-який месенджер. Якщо людина зареєструвався на сервісі саме по вашому посиланню, то ви зможете отримувати Кешбек не тільки зі своїх покупок, але і з його. Тут діє зрозумілий структурний принцип, чим більше людей зареєструється у конкретному кешбек сервісі через ваше посилання, тим більше ви отримаєте від їх покупок.

Популярні кешбек сервіси в Україні:

Letyshops

Beckit

SMARTY.SELE

Moneta.ua

Висновок

Підсумовуючи можна сказати, що кешбек це позитивне явище, особливо для споживачів. Адже із збільшенням конкурентного середовища, постачальникам послуг доводиться боротись за клієнтів і кешбек якраз являється результатом цієї боротьби. Тому вартує нм користуватись. Однак також слід не забувати про базові принципи фінансової грамотності і купляти те, що дійсно потрібно, уникати емоційних покупок і не вестись на знижки, та акції товарів, купувати яких ви не планували.

Facebook Comments

Hits: 19

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям