fbpx
+38 097 340 58 98

Особистий, або, як часто можна почути незалежний фінансовий консультант (НФК) – професія, яка не дуже поширена в Україні. Однак у країнах Західної Європи і США, звідки вона, власне, і прийшла до нас – така ж популярна як сімейний лікар чи адвокат. Оскільки у нас ця професія лише набуває популярності то варто детальніше розглянути ким є особистий фінансовий консультант і для чого він потрібний?

Життя сучасної людини переповнене інформацією. Щодня з’являються сотні нових продуктів, послуг та технологій. Кожного дня нам пропонують новий спосіб вирішення проблеми практично у всіх сферах життя. Чи може людина самостійно розібратись із тою великою кількістю пропозицій та інформації? Очевидно, що ні. Ми не можемо бути обізнані у всьому, а тому потребуємо допомоги і поради фахівця з тої сфери з якої нам потрібна допомога.

Що ви робите, коли підозрюєте що з вашим організмом не все гаразд і відчуваєте біль чи дискомфорт? Куди спочатку ви підете – до лікаря чи в аптеку? Як ви поступаєте, коли потрібно вирішити якісь правові питання? Якщо ви відноситесь до більшості, то підете спочатку до лікаря а потім в аптеку і звернетесь спочатку до юриста, а потім підете в суд.

Ми їздимо до автомеханіків ремонтувати автомобілі, звертаємось до майстрів, коли робимо ремонт в домі, відносимо лагодити комп’ютери у сервісні центри, користуємось послугами і порадами багатьох інших фахівців. І це логічно. Консультація фахівця – це перша річ, яку ми потребуємо, бажаючи, щось полагодити, змінити, виправити чи досягти. Люди звертаються за консультаціями до лікаря, юриста, психолога, майстра, дієтолога, спортивного тренера тощо.

Фінанси не є винятком. Але, якщо Вас спитати, чи багато ви знаєте людей, які користуються послугами особистих фінансових консультантів, то відповідь, очевидно буде – небагато, або взагалі нікого. В чому ж причина? Може скластися враження, що у людей немає проблем із фінансами. Більшість людей скаже, що вони самі в змозі розпорядитися власними грошима і не потрібно їм консультацій, або «у мене немає грошей і тому консультант мені не потрібний». Але, чи не є відсутність грошей ознакою проблеми і причиною, щоб звернутись за допомогою до фахівця. Не потрібно бути експертом, щоб побачити, що проблем із фінансами у людей не менше ніж із здоров’ям. І це насамперед пов’язано не з низьким доходом чи відсутністю грошей, а з їх використанням та способом мислення. Не володіючи достатніми знаннями, і бажаючи швидко збагатитись люди віддають свої кровні у сумнівні проекти, фінансові тощо. Отже причина не в тому що немає проблеми. Тоді в чому?

Чотири найбільші причини, через які люди не звертаються до фінансових консультантів.

 1. Не знають де їх знайти. Насправді знайти незалежного фінансового консультанта не важко. Напевно у вашому місті знайдеться таких немало. Багато інформації про це можна знайти і в «всесвітній павутині». Сьогодні в мережі інтернет є маса сайтів, де окремі особи чи цілі юридичні та фінансові компанії пропонують вам подібні послуги. Проблема більше полягає в тому, як серед них вибрати того, хто дійсно зможе допомогти.
 2. Не знають як їх вибрати. Фінансовим консультантом має бути людина, якій ви зможете довіряти. Тому важливими в цьому питанні можуть стати рекомендації ваших знайомих, які вже користуються такими послугами. Якщо таких нема, і ви маєте справу із зовсім новою для себе людиною то перше на що потрібно звернути увагу це те де вона працює і послуги якої компанії пропонує. Буває, що фінансовими консультантами називають себе страхові агенти, співробітники банківських та інших фінансових установ. Особистий фінансовий консультант повинен бути незалежним. Незалежний консультант працює самостійно і не залежить ні від однієї фінансової організації, тому він буде зацікавлений не стільки в продажу конкретної фінансової послуги, скільки в задоволенні ваших потреб.

НФК повинен бути орієнтований на інтереси клієнта і серед багатьох фінансових інструментів та установ скласти такий продукт, який найкраще відповідає вашим запитам. Результатом і метою роботи особистого фінансового консультанта має бути підвищення рівня матеріального добробуту клієнта і його впевненість у завтрашньому дні. Тому Ваш фінансовий консультант повинен мати відповідні знання, хороший досвід і добре ім’я.

 1. Думають, що до фінансових консультантів звертаються лише ті хто має рахунки з великою кількістю нулями. Це дуже поширена думка, яка є своєрідним стереотипом, що не відповідає дійсності. Насправді завданням особистого фінансового консультанта є не тільки показати оптимальні і надійні шляхи цільового накопичення та примноження капіталу, а й допомогти клієнту якомога швидше та ефективно позбутись боргів чи кредитів. Більшість клієнтів незалежних фінансових консультантів працюють на звичайній роботі і отримують звичайні зарплати.
 2. Не вірять, що вони можуть допомогти. Тут порада може бути лише одна, якщо до тепер ви самі не змогли досягти поставлених фінансових цілей то можливо варто спробувати звернутись за порадою до незалежного фінансового консультанта.

Ваш особистий радник з фінансових питань може вам допомогти:

 • Скласти фінансовий план і розробити покрокову програму досягнення поставлених фінансових цілей.
 • Вирішити, куди вкласти свої вільні кошти для отримання пасивного доходу;
 • Швидше й ефективніше позбутися від боргів і кредитів;
 • Знайти найвигідніші для вас партнерські проекти, беручи участь в яких, ви також зможете отримувати хороший дохід;
 • Вибрати надійний та вигідний спосіб цільового накопичення (навчання дітям, на пенсію, придбання нерухомості тощо)
 • Постійному аналізі вашого становища, стратегії інвестування тощо.
 • Вирішити будь-які фінансові питання.

 

Facebook Comments

Hits: 36

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям