fbpx
+38 097 340 58 98
Визнач свою фінансову стратегію!

Кожна людина живе за певною фінансовою стратегією. Так, так, кожна! І навіть якщо хтось думає що у нього немає фінансової стратегії, то це не так. Справа в тому, що часто люди не усвідомлюють фінансову стратегію за якою живуть.

Умовно життя людини проходить за однією з трьох фінансових стратегій:

  1. Стратегія Достатку
  2. Стратегія багатства
  3. Стратегія бідності

Вони схематично зображені на графіку нижче.

Фінансова стратегія достатку

Стратегія Достатку – це стратегія комфортного і забезпеченого життя. Вона передбачає поступове створення постійного фінансового потоку, без твоєї активної трудової діяльності, необхідного для підтримання комфортного рівня життя. Я спеціально тут уникаю поняття пасивний дохід, оскільки він асоціюється з бездіяльністю. Згідно цієї стратегії ти повинен мати фінансовий план, відповідно до якого будеш реалізовувати свої фінансові цілі.

Фінансова стратегія багатства

Фінансова стратегія №2 це стратегія багатства. Дана стратегія полягає у постійному зростанні прибутку і примноженні капіталу. Така стратегія передбачає вкладання великої частини прибутку (до 50%) в нові джерела доходу та використання більш ризикових фінансових інструментів. Метою такої стратегії є примножити капітал, який можна залишити наступним поколінням. Вона має свою ціну і притаманна далеко не кожному.

Фінансова стратегія бідності

Третя фінансова стратегія – це стратегія бідності. Це життя без фінансового планування. Коли ти просто обмінюєш свій час на гроші. Отримуєш зарплату і повністю її витрачаєш на підтримання комфортного рівня життя.

Тільки не потрібно думати, що фінансова стратегія, залежить від доходу. Це не так. Навіть, якщо зараз твій дохід дозволяє тобі їздити на дорогому авто, харчуватись у ресторанах і екзотичний відпочинок з сім’єю по 2 рази на рік, цілком ймовірно, що ти живеш за стратегією бідності. Якщо твій дохід повністю залежить від твоєї активної праці і в тебе немає фінансового захисту, якщо в тебе немає фінансового плану, щодо своєї пенсії та майбутнього своїх дітей, то ти живеш за фінансовою стратегією бідності.

Фінансову стратегію достатку від стратегії бідності відрізняє не величина доходу, а мислення. Тому фінансова стратегія достатку дозволяє, без особливих труднощів пережити кризи, та негативні життєві обставини, повя’язані із здоров’ям, бізнесом чи роботою. Чого не скажеш про фінансову стратегію бідності.

Щоб перестати жити за стратегією бідності потрібно дати відповідь всього  на 3 питання:

  1. За рахунок чого я можу збільшити свій дохід, не наймаючись на ще одну роботу і не працюючи понаднормово?
  2. Як мені правильно скласти фінансовий план на майбутнє (з цифрами та термінами)?
  3. Скільки % від свого доходу я готовий відкладати на короткострокові та довгострокові цілі?
Facebook Comments

Hits: 21

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям