fbpx
+38 097 340 58 98

5 Причин чому на страхуванні не потрібно економити

Сьогодні я б хотів торкнутись теми, яка в Україні, у зв`язку з реформами набуває все більшої актуальності, однак ще досі знаходиться на дуже низькому рівні – це страхування. Чому це питання лякає багатьох людей і більшість воліли б про це не говорити я вже розповідав у статті

Що таке страхування життя і чому українці його неправильно трактують?  однак нижче мова йтиме не лише про страхування життя, а про страхування в цілому і я зупинюсь на 5 причинах, які підкреслюють його важливість у нашому житті.

1. Впевненість. І не тільки тому, що в англійській мові слово страхування (insurence) походить від слова (sure) – що означає впевнений, а й тому що це дає впевненість в тому, що при настанні ситуації яка потребуватиме значної суми грошей наприклад проблеми із здоров`ям, навчанням дітей, пошкодженням чи втратою рухомого або нерухомого майна, вам не доведеться думати де ці гроші взяти щоб покрити збитки і тим самим уникнути боргів. Ми не можемо бути впевнені, що нічого з цього з нами не трапиться, але точно в наших силах пом`якшити наслідки цих ситуацій, якщо вони все ж трапляться.
Багато хто може заперечити, мовляв, а де впевненість у тому, що страхова компанія відшкодує завдані збитки, чи виплатить мої заощадження. Чесно кажучи, це вже зовсім інша тема, на яку можна багато дискутувати і якій буде присвячена інша стаття. Однак зараз можу сказати, що на сьогодні існують компанії, яким можна довіряти і які платять. Вони довели це своєю репутацією і багаторічною діяльністю. Якщо ви невпевнені самі в тій чи іншій компанії, то можливо, варто звернутись до незалежних фахівців, які вам у цьому допоможуть. Але це точно не має бути причиною, щоб повністю відмовитись від страхових послуг не довіряючи нікому. І якщо ви шукаєте 100% гарантій то дуже РИЗИКУЄТЕ залишитись на тому рівні де знаходитись зараз, а то й опуститись ще нижче.

2. Стабільність. Стабільність дуже знайома тим людям, котрі виросли і виховувались у Радянському Союзі. Я вже цих (райських) часів слава Богу не дуже застав, бо моє свідоме дитинство припало на нестабільні 90-ті, однак багато про них чув від батьків і старших людей. Це, до речі, і є причиною того, що ці люди дуже болісно переносять будь-які зміни і сильно їх бояться. Тоді цю стабільність гарантувала держава, яка по суті володіла всім. Не було ні бізнесу ні приватної власності, всі чемно ходили на роботу і не дуже думали про майбутнє, бо були впевнені, що за них це зробить держава. Але що робити тепер, в умовах, коли ні держава ні ринок, тої стабільності не гарантує? що може забезпечити цю стабільність? відповідь – страхування. Звісно від усього не застрахуєшся, але основні ризики можна передбачити.

Подумайте самі, що може найбільше негативно вплинути на ваш розвиток і дестабілізувати обставини (можливо це, втрата роботи, чи головного годувальника сім`ї, погіршення здоров`я, інший нещасний випадок,тощо) . І ви зрозумієте, що негативних наслідків у багатьох ситуаціях можна запобігти? просто подбавши про це заздалегідь.

3. Турбота та відповідальність. Страхування – це також піклування. Піклування не тільки за себе, а й за близьких вам людей. Особливо це стосується накопичувального страхування життя, коли Ви заощаджуєте собі кошти на період, коли вже не захочете активно працювати, або, щоб допомогти своїм дітям. Ми не можемо завжди знаходитись рядом з нашими рідними і оберігати їх від кризових ситуацій, але можемо вже зараз подбати про те, щоб наслідки таких ситуацій були непомітні.

Відмовлятись від страхування чи економити на ньому – це безвідповідально. Саме тому деякі види страхування є загальнообовязковими і регулюються законодавством. Запитайте себе чи придбали б ви страховий поліз при поїздці за кордон, якщо бце не було обовязковою умовою для перетину кордону? – якщо ні то це також безвідповідально.

4. Дисциплінованість – це також одна з причин загальнообов`язкового страхування. Як ви думаєте, чи багато водіїв купляли б автоцивілки, якщо б вони не були обов`язковими і за це б не карали штрафами? А якщо б не було загальнодержавного пенсійного страхування, як багато людей кожного місяця від зарплати самостійно відкладали б собі на пенсію? І як довго вони б це робили. Я думаю не багато, а ще менше не піддалися б спокусі потратити свої збереження вже за декілька років.
Страхування виховує дисциплінованість, а також допомагає відмовитись від чогось необовязкового зараз, для досягнення довгострокових цілей.

5. Забезпеченість. Як сказав відомий політик Уінстон Черчель я не знаю жодної людини хто б розорився будучи застрахованим, однак знаю багатьох хто збанкрутував не маючи страхового полісу. Страхування забезпечує збагачення сім`ї з покоління в покоління, адже нагромаджений капітал передається в спадок. І в цьому контексті страхування слід розглядати не як витрачання грошей, а як зберігання цього що вже маємо і заощадження.

Економія на страхуванні це все одно що економія на лампочках до автомобільних фар. В день можна обійтись і без них, однак інколи доводиться їхати і вночі, а без світла це небезпечно. Так само і наше життя може складатись не лише із світлих смух, де потреби у страхуванні ми не бачимо, а й з темних, під час яких воно нас може врятувати!

Facebook Comments

Hits: 9

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям