fbpx
+38 097 340 58 98

Кожен з нас щодня вживає тисячі фраз зовсім не задумуючись як вони впливають на наше повсякденне життя. Ми спілкуємось вдома на роботі, на відпочинку, по телефону, переписуємось в соцмережах і т.д. говоримо на різноманітні теми і ділимось різними враженнями. Часто ми не задумуємось над значенням вжитих слів і фраз, хоча вони відображають наші внутрішні установки і відчуття. А чи знаєте Ви, що деякі з цих фраз можуть зробити наше життя нестерпним, нудним і навіть бідним?

Сьогодні ми розглянемо 5 фраз, які заважають нам рухатись вперед і досягати фінансової свободи.

  1. У мене немає часу. Цю фразу можна почути найчастіше. Люди вживають її, щоб не відчувати провину і виправдати себе, коли не можуть розставити пріоритети чи виконати необхідне завдання.

Цю фразу можна замінити іншими, які направляють наші думки не на «відмазку» а на інші більш важливіші для нас речі: наприклад – «Це не є пріоритетом для мене», або «Зараз маю більш важливіші справи». Час – найцінніший ресурс, однак він так чи інакше проходить і ми його витрачаємо на то, що для нас є пріоритетом. На те, що для вас є справді важливим, Ви завжди зможете знайти час.

Тому, кожного разу, коли Вам захочеться сказати «у мене нема часу» просто задумайтесь, на що Ви його витрачаєте – і який прибуток це Вам принесе у майбутньому?

  1. Я не можу собі це дозволити. Ця фраза рівносильна фразі «у мене немає грошей» – ну Ви розумієте, якщо таке говорити, то грошей ніколи не буде. Тут треба зрозуміти, одну просту річ – гроші насправді є, і їх достатньо, просто суть цієї фрази полягає в тому, щоб ви не витрачали гроші на речі, які насправді для вас важливі. Це можуть бути навчальні курси, пізнавальна поїздка, чи щось необхідне для розвитку вашої справи.

Тому, перед тим як говорити «я не можу собі це дозволити» подумайте, а на що ж ви витрачаєте гроші, проаналізуйте свої рахунки і витрати, і ви обов’язково знайдете там то, від чого можна відмовитись. Отож, щоб фраза “У мене нема достатньо грошей” не виникала у вашій голові, вам потрібно зробити все можливе, щоб припинити витрачати їх на справді непотрібні речі, і перерозподілити фінансові ресурси на те, що приносить вам дохід і відчуття щастя.

  1. Я занадто старий. Думка, що стару собаку не можна навчити нових трюків – помилкова. І говорячи, що я вже старий для цього, або мені вже за пізно щось змінювати чи чомусь вчитися – це лише чергове виправдання, своїй бездіяльності. Успішним можна бути будь-коли і вік тут немає значення. Сюзанна Коллінз написала книгу “Голодні ігри”, коли їй було 46. Тамаі Ватанабе підкорила Еверест вдруге у віці 73, через 10 років після попереднього рекорду.

Все, що стоїть на заваді досягнення мети – це той крихітний голос у вас в голові, який говорить, що змінювати щось уже пізно. І якщо у вас зараз не достатньо грошей, і ви не живете тим життям, яким хотіли, то це через те, що ви собі цілий час повторяли: «мій час вже пройшов», або «найбільшу можливість я вже втратив».

Запитайте себе: чи можу я знайти спосіб збільшити свій дохід у порівнянні з минулим місяцем? Що я можу зробити для того, щоб жити краще ніж минулого року?

  1. У мене нема таких можливостей, як в інших людей. Ми завжди бачимо можливості та успіх інших людей, і замість того, щоб запитати себе “Як я можу це зробити?” чи “З чого мені варто почати?”, голос в голові починає говорити абсолютно інше: “Мабуть, добре, але…” або “Якби я тільки мав (додайте випадкову можливість), то я би міг досягнути успіху”.

Ми всі в цьому житті граємо на різних рівнях складності. Деякі люди народжуються з чудовими генетичними даними, або їхні батьки багаті, і тому їм ніколи не доведеться працювати. Такі люди грають гру під назвою “Життя” на спрощеному рівні.

Інші народжуються в неблагополучних сім’ях, в країнах третього світу, з хронічними захворюваннями, в районах з поганою шкільною освітою, і вони грають ту ж саму гру на складнішому рівні. Однак, чим складніша історія походження, тим цікавіша подорож героя. Ми можемо або скаржитись на умови, або визнати їх і намагатись змінити.

Інколи обставини складаються так, а не інакше, і в цьому нема нашої провини. Але наш обов’язок полягає в тому, щоб спробувати їх змінити.

Коли ми визнаємо той факт, що ніхто окрім нас самих не витягне нас із ями, ми зможемо змінити своє життя.

Тому потрібно заспокоїти голос в своїй голові, який продовжує говорити “Я не маю грошей тому що…”, і продовжувати працювати на шляху до досягнення кращого життя.

  1. Життя- це не казка, чи фільм. Буть реалістом. Коли ми розглядаємо нестачу грошей, як щось, що потрібно перетерпіти, і сприймаємо це як покарання, то кожна невдала спроба щось змінити, підсилює наше негативне налаштування. Однак, якщо ми сприймемо наше життя, як подорож, то кожний виклик і невдала спроба стає можливістю навчитись чогось нового, рости і не повторювати помилок.

Як тільки Ви почнете сприймати нестачу грошей, як тимчасову перешкоду, то дуже швидко у вашому житті почнуть відбуватись події, які все частіше будуть впливати на збільшення вашого доходу.

Тому не шукайте собі виправдань. Замість того, щоб вигадувати причини, чому у мене немає грошей, поставте собі запитання “Гаразд, що справді я повинен зробити і як я маю це зробити, щоб вони у мене появились?”.

Отож, тепер, коли ми приборкали негативні думки у наших головах, і позбулися фраз, які заважають достойно жити, настав час кожному з нас багатіти!

Взято за основу статтю «Ніколи не говоріть собі цих 5 фраз»

Facebook Comments

Hits: 22

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям