fbpx
+38 097 340 58 98

Якщо матеріальне життя людини зобразити у вигляді графіка, то напевно не знайдеться жодної у кого цей графік мав би вигляд прямої лінії. Наш життєвий шлях cкладається не лише з успіху і подарунків долі, а й з різних неприємних ситуацій в тому числі тих, що стосуються грошей.

Інколи ми самі себе, або з допомогою інших, «добрих» людей, заганяємо в такі ситуації, які по іншому як фінансова пастка не назвеш. Вчора ніби  все було ОК, на життя хватало, а сьогодні вже не знаєш чим платити за саме необхідне.

І на перший погляд, все виглядає просто і зрозуміло – не влізай  в борги і різного роду фінансові авантюри, розумно використовуй власні заощадження, і буде тобі щастя. Але чомусь, знаючи про це, ми часто поступаємо по іншому.  Чому так відбувається?

Аналізуючи фінансовий стан різних своїх клієнтів і спілкуючись з багатьма експертами, я з’ясував, що відповідь на це питання лежить в площині, здавалося б далекій від грошей, і що, насправді корінь зла криється в більш серйозних речах ніж просто баланс наших доходів і витрат. Тому далі мова йтиме не про кредитні картки, інвестування, чи закони грошей, а більш фундаментальні речі.

Істина – це ми.

Пастка №1- за інших умов я б жив краще.

Перестаньте жити життям нав’язаним із сторони. І перестаньте думати, що як зміниться законодавство, влада чи податки, ви станете жити краще.

Як казав Вольтер Ліпман – там де всі думають однаково, ніхто не думає багато.

Проблеми, які здаються нам зовнішніми – це збої внутрішнього апарату, виправити які можна лише роботою над собою. Якщо ви погано розумієте себе і не можете знайти своє місце в світі, лежите і рахуєте на стіні мух, не знаючи для чого вставати, то незалежно від того де ця стіна буде знаходитись, в ідеальній Україні, Нью-Йорку чи Сінгапурі – нічого не зміниться.

Штурвал – це все.

 Пастка №2 – жити, не маючи конкретної мети

Перед тим, як дертися по драбині на саму вершину, переконайтеся, що вона приперта до потрібної стіни.

Запитайте себе, якою є моя основна ціль? Що для мене є тим маяком, по якому я керуюсь у житті? Чи цей маяк для себе поставив я, чи може це за мене зробив хтось інший? Чи є щось таке, заради чого, ви готові вставати перед сходом Сонця і лягати пізно вночі, щось, що надає сили, енергії і надихає? Поки ви не знайдете конкретної відповіді на ці питання, всі подальші ваші дії будуть позбавленні змісту. У вас ніколи не буде достатньо грошей, поки ви не будете чітко знати для чого вони вам потрібні. Про те як правильно ставити перед собою цілі можете прочитати тут.

Мій час ще прийде.

Пастка №3 – чекати ідеальної можливості.

Ідеальна можливість не наступить ніколи, якщо її чекати. Тому що її створюють, а не чекають. Тут можна сказати лише одне: не чекайте коли вам запропонують нову посаду, не чекайте коли піднімуть зарплату, не чекайте коли зміниться влада чи приймуть новий закон, не чекайте коли підросте чи впаде валюта. Не зволікайте! Бо ви втрачаєте дорогоцінний час. Робіть все що можна зробити на даний момент і викиньте із свого лексикону слово «потім». І кінець-кінців, гроші є там де є дії, а не чекання.

Солодке слово – Шара.

Пастка № 4 – надіятись на легкі і швидкі гроші.

Спокуса швидкого заробітку, а також бажання отримати бажане вже зараз – це ще одна пастка в яку потрапляють більшість людей. На дорозі швидкого збагачення, нас вже чекають добрі люди, які готові нам у цьому допомогти численною кількістю варіантів розбагатіти без особливого зусилля. І чому багато з нас «ведеться» на такі абсолютно очевидні трюки? Та, тому, що не впевнені в собі і шукаємо виходу ззовні. І в результаті з головою влазимо або в чергову фінансову піраміду, або в боргову яму. Це особливо дивно спостерігати  в країні де люди бояться покласти гроші в банк і в той же час поспіхом і з запаленими очима несуть їх невідомо кому лише за хороші обіцянки.

Головне гроші, а не робота.

 Пастка №5 – працювати заради грошей.

Женучись за великими статками, за якими, як всі навколо думають криється успіх і щастя, на мить зупиніться і подумайте заради чого ви все це робите? Чи живете ви тим життям, якого прагнете? Бо великою помилкою є жити чужим життям, роблячи не те що подобається, а те чого від вас хочуть інші.

Якщо вам ваша робота не подобається, і ви працюєте лише щоб заробити гроші, тоді життя позбавлене гармонії. Від цього страждають інші сфери життя – сім’я, здоров’я, саморозвиток, духовність і т.д. Так, на деякий час у вас може з’явитись ілюзія достатку і навіть життєвого успіху. Але з часом викривлення в інших сферах життя потребуватиме своєї плати. І це обійдеться куди дорожче заробленого.

На перший погляд може здатись, що все це має дуже віддалене відношення до знайомих нам фінансових проблем і пасток. Однак, якщо ви ціленаправлено йдете за чітким, особисто вами, установленим курсом, живете збалансованим і гармонійним життям, займаєтесь улюбленою справою, ви будете сильні, впевнені, самодостатні, щасливі і матеріально забезпечені.

А з іншої сторони, якщо жити без конкретної цілі і життєвої гармонії, займатись нелюбимою справою і надіятись, що ситуація зміниться сама, то ніякі знання економіки, законів грошей чи вміння інвестувати вам не допоможуть.

Facebook Comments

Hits: 6

error

Сподобався сайт? Розкажи про нього друзям